УКР
ENG
Теплоізоляційні виробиБудівельна ізоляціяЗйомна теплоізоляціяВогнезахисні системи
Вогнезахісна система FIX-M
Опис системи

Вогнезахисна система FIX-M складається з:

  • Базальтовий матеріал на основі полотен з базальтових надтонких волокон спеціального призначення;
  • Клей на основі неорганічного сполучного.

Вогнезахисна система FIX-M виготовлена з базальтового матеріалу номінальною товщиною 5 мм і товщиною нанесення клею 1,47 мм і відповідає класу вогнестійкості ЕL 60 згідно ДСТУ Б 1.1-4.

 

Базальтовий матеріал виробляється відповідно до ТУ У В.2.7-23.9-00292818-002 і може бути виготовлений:

  • З покриттям з алюмінієвої фольги з одного боку;
  • Без покриття.

Базальтовий матеріал повинен бути рівномірної товщини, поверхні не повинні мати дефектів у вигляді розшарувань, порізів, отворів.

 

При виготовленні вогнезахисної системи FIX-M 150 перший шар матеріалу без покриття, а зовнішній шар з покриттям з алюмінієвої фольги або без нього.

Умови експлуатації вогнезахисної системи

Система протипожежного захисту може експлуатуватися в приміщенні (опалювальному та/або неопалюваному), або під навісами (дахами), уникаючи прямих опадів.

 

Прогнозований термін придатності системи протипожежного захисту FIX-M при дотриманні технології застосування та експлуатації становить не менше 10 років.

Мал.1 Схема монтажу вогнезахисної системи FIX-M

1 - повітропровід; 2 - клей; 3 - базальтовий матеріал; 4 - фланцеве з'єднання.

1. Підготовка поверхні

Монтаж системи протипожежного захисту FIX-M на сталеві повітропроводи полягає в ретельному обклеюванні всієї площі базальтовим матеріалом. Базальтовий матеріал наноситься на утеплювану поверхню торцями внахлест.

Виробництво вогнезахисних покриттів починається з підготовки поверхні, що захищається. Сталеві елементи, на які монтується вогнезахисна система FIX-M, повинні бути:

  • Сухими;
  • Очищені від слідів бруду неорганічного походження (цементу, вапна, глини і т.д.);
  • Очищені від масляних та інших забруднень (в тому числі слідів фарби), для чого при необхідності їх необхідно очистити (знежирити) спиртом або іншим розчинником. Також допустимо використовувати рідкі лужні миючі засоби.

Мал.2. Вогнезахист круглого повітропроводу

1 - повітропровід; 2 - клей; 3 - базальтовий матеріал; 4 - ізоляція фланцевого з'єднання; 5 - підвісне кріплення повітропроводу.

2. Нанесення клею

Перед застосуванням клей перемішують механічним способом.

 

Клей наноситься шпателем, рівномірно по всій поверхні, що захищається.

 

При обклеюванні базальтовим матеріалом спочатку проклеюють стики ділянок повітропроводів, потім залишають поверхні з урахуванням нахльосту (мал. 1). Висока адгезія клею до поверхні металу забезпечує надійний хімічний захист сталевої поверхні від корозії, не вимагає застосування додаткових антикорозійних покриттів.

 

Приклад вогнезахисту круглого повітропроводу показаний на мал. 2.

3. РОЗКРІЙ МАТЕРІАЛУ І НАНЕСЕННЯ ІЗОЛЯЦІЇ НА ПОВІТРОПРОВІД
Базальтовий матеріал ріжеться з урахуванням нахльосту (внахльосту) 50 ... 100 мм (розмір а, мал.1). Для проклеювання стиків ділянок повітропровід нарізають смуги на ширину, необхідну для обклеювання з'єднання і поверхні повітропроводу на відстані 50 ... 100 мм від з'єднання (розмір b мал.1).
4. ПРИ НЕОБХІДНОСТІ ПРОКЛЕЮВАННЯ СТИКІВ АЛЮМІНІЄВИМ СКОТЧЕМ

На період схоплювання клею ділянки, де є ризик відклеювання захисного покриття від конструкції, можна додатково зміцнити пов'язкою з пакувальної полімерної стрічки. Після того, як клей схопиться, пов'язку можна зняти.

 

Контроль якості вогнезахисних покриттів здійснюється візуально. Поверхня повинна бути рівною, повністю покритою вогнезахисною системою, без зазорів, механічних пошкоджень, сколів і потертостей по кутах. Стики теплоізоляційного матеріалу повинні бути повністю заповнені клеєм. Не допускається відклеювання картону в місцях стиків.