УКР
ENG
Теплоізоляційні виробиБудівельна ізоляціяЗйомна теплоізоляціяВогнезахисні системи
Обладнання з виробництва базальтового супертонкого полотна БСТВ

 

 
Опис обладнання
Обладнання призначене для випуску базальтового супертонкого волокна з розплавлених гірських порід за дуплексною технологією. За даною технологією сировина піддається термічній обробці двічі. На першому етапі крихту нагрівають, розплавляють, гомогенізують і дегазують. На другому етапі отримані грубі волокна повторно нагріваються і витягуються високошвидкісним потоком в супертонке штапельне волокно.
Опис роботи

Вихідною сировиною для виробництва БСТВ є базальтова крихта з розміром фракції 3-15 мм.

Через завантажувач-дозатор крихта надходить в плавильну піч, де плавлення відбувається при t = 1400-1500 °С.

Температура в печі регулюється кількістю газу і повітря, що подається.

Повітря подається через металевий теплообмінник, де нагрівається за рахунок тепла відпрацьованих газів. Отриманий розплав витягується через фільєри в живильнику під власною вагою у вигляді безперервної первинної нитки діаметром від 100 до 200 мкм.

Живильник складається з жароміцної пластини з плашками, розташованої між двома холодильниками. Щоб розплав пройшов через фільєри, останні нагрівають електричним струмом до температури 1300-1390 °С.

Сформовані первинні нитки безперервно витягуються і подаються на продування. Нитки натягуються парою прогумованих роликів, на яких нитки рівномірно розподіляються по всій ширині сопла камери роздуву первинної нитки.

Ролики приводяться в рух двигуном змінного струму з плавно регульованою швидкістю обертання. Швидкість обертання роликів забезпечує рівномірну подачу волокна до сопло.

Пройшовши через ролики, первинні нитки надходять у високотемпературний (1500-1600 °С) і швидкісний (300 м/с) газовий потік, під впливом якого розтягуються і роздуваються до супертонкого штапельного волокна діаметром від 1 до 2 мкм. Волокна, отримані в процесі роздуву в потоці відпрацьованих газів, проходять через дифузор до приймальних і формуючих пристроїв.

Дифузор складається з двох спеціальних металевих каналів, що сходяться під кутом на загальному барабанному транспортері. Основним вузлом конвеєра є сітка. У підмережевому просторі розташована вакуумна камера, з'єднана трубопроводом з витяжним вентилятором. Під дією вакууму продукти згоряння надходять через сітку до вентилятора, а волокно залишається на сітці у вигляді тонкого шару, який намотується на спеціальний барабан або подається на розкладчик волокна.

Кількість персоналу
Цехом з виробництва БСТВ керує один оператор на зміну. Режим роботи печі цілодобовий, норма використання - 345 днів на рік. У кожній зміні, крім операторів, повинні бути: наладчик технологічного обладнання, в тому числі контрольно-вимірювальних приладів, і слюсар. Наладчик і слюсар обслуговують не один, а кілька агрегатів, об'єднаних у виробничу площу.
Склад обладнання

Найменування

Модель обладнання

УБ СТВ 22

УБ СТВ 42

1

Піч

2

4

2

Система газо- і повітропостачання

2

4

3

Рекуператор

2

4

4

Дозатор навантажувача

2

4

5

Трансформатор ТВК

2

4

6

Фильєрні живильники з механізмом підвіски

2

4

7

Механізм витяжки

2

2

8

Камера  роздува

2

2

9

Система повітропостачання камер роздувау

2

2

10

Дифузор

1

1

11

Волокноусаджувальна камера

1

1

12

Камера очистки від продуктів згорання

1

1

13

Вентиляція видалення продуктів згорання

1

1

14

Електрообладнання

1

1

15

Платформа

1

1

16

Система водоохолодження

1

1

17

Повітродуйка *

1

1

18

Градирня*

1

1

*У разі відсутності у замовника поставляється додатково.

Термін служби обладнання
Термін служби агрегатів до футеровки печі становить 6 місяців. Заміна фільєр з жароміцних сплавів повинна проводитися в середньому раз в 20-22 дня. Заміна деталей і вузлів, що зношуються, проводиться без значних витрат часу і коштів.
Термін виготовлення обладання
Термін виготовлення установки БСТВ становить 2 - 2,5 місяці. Монтаж, пусконалагоджувальні роботи - 0,5 - 1,0 міс.